להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 יעוץ שינה

דף הבית >> תחומי הטיפול בתנו-אות >> יעוץ שינה
גילה פרץ
יועצת שינה מוסמכת לתינוקות ולילדים 'בשיטת לילה טוב' ומלווה התפתחותית.
מרצה, מנחת סדנאות ומלווה תהליכי ייעוץ שינה פרטניים. מתמחה בליווי משפחות לתאומים. 
נמנית על צוות היועצות המומלצות של אתר "לילה טוב"  ועל צוות היועצים  של המרכז הפסיכולוגי "תקשורת בונה". מומחית הבית בפורטל" ככה" פורטל המשפחה של ישראל, מרצת הבית של 'מרכז הרפז'  המרכז לתמיכה מקצועית לגן  וחברה בקהילת המומחים והיועצים של Med Place .
אמא לתאומים בני 15.5,בעלת תואר ראשון בביוכימיה ותזונת האדם מהאוניברסיטה העברית.

כמה עובדות חשובות על שינה :
  • השינה חשובה וחיונית לגדילה של תינוק והתפתחות  מוחו.
  • בזמן השינה מטמיעים ומעבדים את חוויות היום יום.
  • כשעייפים קשה להתרכז וללמוד דברים חדשים, העיפות גם פוגעת בתפקוד היומיומי וגורמת לכעס וחוסר סבלנות.
  • בעיות שינה אינן חולפות מעצמן הם מחליפות צורה עם הגיל ולעיתים אף מחמירות.
  • כשעייפים הגוף מתקשה לתפקד.
  • מחסור בשינה של בני הבית יוצר מתח ביחסים ומקשה על ההתנהלות התקינה שלו .
 
אפשרויות להדרכה וייעוץ שינה

הדרכת שינה: מתאימה במיוחד להורים לתינוקות עד גיל 5 חודשים. לפני הפגישה תתבקשו למלא שאלון שיבהיר לי היכן הקשיים שלכם ובהדרכה שאורכת כשעה,  אני עושה הערכת מצב  ומייעצת לכם כיצד לשנות את ההתנהלות שלכם על מנת להביא לפתרון הבעיה.הדרכת שינה מתאימה גם להורים שיש להם בעיה אחת ממוקדת שהדרכה עשויה לפתור .
תהליך שינה קלאסי: נמשך בין ארבעה  לשמונה שבועות   ומיועד להורים לתינוקות וילדים, מגיל 5 חודשים ועד 2 שנים,המעוניינים לשים סוף לבעיות השינה של ילדיהם ולחזור וליהנות משנת לילה טובה ורציפה. התהליך מתחיל בפגישה אבחון שבסופה תקבלו  תוכנית עבודה המותאמת לכם אישית וליווי יומיומי לאורך התהליך להבטחת התוצאה הרצויה של לימוד הילד הירדמות עצמאית ושינה לאורך כל הלילה. (הסבר מפורט בהמשך) 
הדרכת שינה מלווה בפגישות  תקופתיות : מתאימה במיוחד להורים ילדים, מגיל 2  ועד 5 שנים,המעוניינים לשים סוף לבעיות השינה של ילדיהם ולהקנות הרגלי שינה טובים. לפני ההדרכה ההורים ידרשו  למלא  שאלון שיגדיר וימקד את בעיות השינה ,לאחר מכן  נערוך  הדרכת שינה בת שעה וחצי שבה אבנה לכם תוכנית עבודה שמטרתה לשפר את הרגלי השינה של ילדכם .לאחר הפגישה נתחיל ביישום התוכנית תוך  ליווי  צמוד  למשך השבוע הראשון  ונמשיך בפגישות ליווי   במהלך התהליך   בתדירות הרצויה להורים.     מטרת הפגישות לקדם ולעזור להורים בהשגת יעדי התוכנית.
 
מומלץ להתאים את התהליך ההדרכה לאחר שיחת אבחון טלפונית להתאמה מקסימאלית.
את ההדרכות והתהליכים  ניתן לעשות גם לאחים בגילאים שונים .

 
כיצד מתבצע תהליך ייעוץ שינה?

הייעוץ מתחיל בשיחת אבחון משותפת של ההורים איתי שאורכת כשעה וחצי , שמטרתה ללמוד את הרגלי השינה של הילד וגורמי התלות המסייעים לו כיום להירדם. כמה מגורמי התלות המוכרים הם: הנקה, נדנוד בעגלה, החזקה על הידיים,  קפיצה על כדור פיזיו ועוד.
בשיחה אנחנו עורכים תאום ציפיות אני בונה לכם  תוכנית עבודה המבססת על המידע שמסרתם לי להמשך התהליך.את התוכנית עבודה אני גם   שולחת כתובה והיא המספקת את המסגרת לתהליך ויחדיו "יוצאים" לדרך חדשה.
משלב זה אני מלווה אתכם באופן יומיומי בכל שלבי התוכנית ובמעבר בין השלבים השונים.
הקשר הרצוף של ההורים איתי  מורכב מדיווח מפורט של ההורים על ההתנהלות ואיכות השינה בלילות, וקבלת ההנחיות ללילות הבאים.  ליווי צמוד זה, מבטיח התקדמות הדרגתית וצליחת התהליך גם במצבי משבר ורגרסיה, המהווים חלק טבעי ובלתי נפרד מהתהליך.
בסיום התהליך אני מעניקה תעודת אחריות לשנה ללא תוספת תשלום המאפשרת לכם לשוב ולהתייעץ איתי בכל נושא המשפיע על השינה ובכל רגרסיה שעלולה להיווצר עם הזמן. תעודת האחריות מבטיחה לכם שתקבלו את מרב הכלים להתמודדות עם כל מצב המשפיע על שנת ילדיכם ושהרגלי שינה טובים  יהפכו כמתנה החיים.
 

ליווי משפחות לתאומים

המון דילמות עולות וצצות לקראת שנת הלילה ובהרדמת התאומים
כיצד לעשות טקס שינה אחד לשני תינוקות בו זמנית?
כיצד להשכיב שני תינוקות יחד?
מה לעשות בהתעוררויות הליליות
מה עושים כדי שאחד לא יעיר את השני?

בייעוץ שינה לתאומים נתייחס למורכבות הרבה שיש בהרדמת  התאומים, מה זה אומר מבחינת ההתמודדות הלילית,הפרעות שינה, איך עושים את זה נכון ומגיעים ללילות שפויים גם כאשר אתם  הורים לשני תינוקות בו זמנית.
 
 
שיטת לילה טוב - עקרונות חשובים

הענות מידית ותמידית לבכי הילד. ילד שלא קיבל את הכלים המתאימים המאפשרים    לו הרדמות עצמאית יביע את הקושי בבכי, ועל כן הענות לבכי חשובה לתחושת הביטחון של הילד בהוריו.
גמילה מכל גורמי התלות החיצוניים להם נזקק הילד כיום בכדי להירדם. עם זאת, התהליך נעשה בצורה מדורגת  ותמיד נעניק חלופה לזו שנרצה לקחת מהילד
תהליך הדרגתי מוגדר בזמן ובעל שלבים ידועים מראש, המותאם אישית לקצב ולטמפרמנט של  להורים והילד.
תקופת הסתגלות לתהליך שמטרתה לעזור להורים ולילד להטמיע את תהליכי הלמידה ובסופו של התהליך מעניקה ביטחון ברכישת הרגלי שינה טובים כמתנה  לחיים.
הצבת גבולות חדשים  שמטרתם  ידודו של  הילד עם מיטתו  תוך חיזוק  ביטחונו  העצמי ובטחונו בהוריו ובסביבה.
 

שינה טובה תשפר לכם ולילדכם את איכות החיים, תחזיר לכם את הזמן הזוגי, ותשיב למשפחה את הרוגע והרעננות בכל בוקר מחדש.
 
אשמח לעזור
וזכרו שיום טוב מתחיל בלילה טוב

 
 
 
 
 
מרכז תנו-אות סניף רמת גן: שדרות בן צבי 45    סניף תל אביב: אבן גבירול 2, בית אליהו (קומה 2)
טל': 03-6764408,   נייד: 054-4676847    דוא"ל: mercaz.tnuot@gmail.com
 עיצוב אתרים: פוטו לינוף
לייבסיטי - בניית אתרים