להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 בניית תוכנית אישית

דף הבית >> תחומי הטיפול בתנו-אות >> בניית תוכנית אישית

שרה און

ניסיון מקצועי:
מנהלת בית ספר לחינוך מיוחד
מנהלת מחלקת טיפול בפרט אגף חינוך ר"ג
יו"ר ועדות השמה ושיבוץ – רמת גן
יו"ר ועדות ערר מחוזית – מחוז ת"א
מפקחת חינוך מיוחד מחוז ת"א

השכלה :
תואר שני (M.A ) מנהל חינוכי , תואר ראשון (B.A) בחינוך מיוחד .
מנחת קבוצות הורים , מגשרת , ומאמנת משפחתית.


חזון
אבחון קשיים תפקודיים אצל ילד נעשה לאחר פניית מורה/גננת, כאשר הם חשים בקושי תפקודי כל שהוא של הילד. לאחר האבחון והגילוי, מתחיל תהליך ההתמודדות עם תוצאות האבחון.
בתהליך זה עולות שאלות רבות, חוסר בידע , ובמידע. ישנן התלבטויות באשר לדרך , ובאשר לבחירה הנכונה לתועלת הילד.
השאלות הנשאלות הן ברובן : איך מתחילים בטיפול, כיצד מתארגנים, מה סדר העדיפויות, מהן אפשרויות הטיפול, איך מחליטים על כיווני הטיפול, מהי החלוקה הנכונה של המשאבים, מהן זכויות הילד במערכת החינוך(ועדת השמה, ועדת שילוב)ועוד.
Case Management הינו פתרון כוללני הרואה את המערכת כולה ומעניק ליווי מקצועי ורב תחומיים למשפחה ולילד, הזקוק לשירות. ניהול מקרה מוציא לפועל תוכנית טיפול מקצועית, אשר נבנית בשיתוף של המשפחה יחד עם אנשי מקצוע שונים, בית הספר, רשות מקומית – ועדות סטטוטוריות, גורמי רווחה , תוך זיהוי צרכים, ניתוח אפשרויות טיפול וניהול שיתוף הפעולה בין הגורמים השונים.
ניהול טיפול מאפשר למשפחה שקט נפשי וביטחון בריכוז כל הפעולות הדרושות בידי גורם מקצועי ואמין המטפל בכל צרכיו של מקבל השירות( המשפחה והילד ) בכדי להגיע לפתרון.
 
הגדרת השרות
·         בניית תוכנית אישית המתאימה לצורכי הילד ומשפחתו.
·         ייצוג וליווי מקצועי מול מערכת החינוך , רווחה  וגורמים טיפוליים.
·         ליווי ומיצוי זכויות בוועדות שילוב, השמה, ערר, היוועצויות.
·         ניהול ובקרה של תוכנית הטיפול
 
הייחוד שלי :
Case manager  הוא תהליך שיתופי של הערכה, תכנון , סיוע וייעוץ בנושא של אפשרויות ושירותים המיועדים לסיפוק צרכיו החינוכיים והטיפוליים של הילד. התהליך נעשה באמצעות תקשורת, ובאמצעות המשאבים הזמינים להורים ולילד , במטרה לקדם תוצאות ופתרונות יעילים כלכלית ואיכותית.
השיתוף נוצר בראש ובראשונה עם ההורה ועם המיידע שהם מביאים וכן עם הילד. הצוות החינוכי טיפולי בביה"ס , מטפלים פרא- רפואיים וגורמים נוספים העובדים עם הילד באופן פרטי  וגורמים אחרים כמו: רשות מקומית – רווחה וחינוך , מהווים את הסביבה בה קורה התהליך.
העקרונות המנחים case manager  הוא מתן שרות המתאים באופן ספציפי לילד ספציפי ולמשפחתו. השרות מבוסס על לימוד המצב הקיים, הערכה מקיפה ובניית תוכנית טיפול ספציפית ומיוחדת עבור הילד ומשפחתו. פיתוח תוכנית העבודה עבור הילד מבוצע, בשיתוף פעולה עם ההורים  ואמורה לשקף את בחירותיהם והעדפותיהם לגבי השירותים שהילד יקבל , מיתוך ההיצע הקיים.
 
 
 
מרכז תנו-אות סניף רמת גן: שדרות בן צבי 45    סניף תל אביב: אבן גבירול 2, בית אליהו (קומה 2)
טל': 03-6764408,   נייד: 054-4676847    דוא"ל: mercaz.tnuot@gmail.com
 עיצוב אתרים: פוטו לינוף
לייבסיטי - בניית אתרים